ATMEGA645-16MUR Advanced Microcontroller for Embedded Systems
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : ATMEGA645-16MUR
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-3 days
Packaging Details : standard
Core Size : 8-Bit
Speed : 16MHz
Connectivity : SPI, UART/USART, USI
Number of I/O : 53
Program Memory Size : 64KB (32K x 16)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 2.7V ~ 5.5V